Jak vybrat správnou podprsenku

Jak určit správnou velikost podprsenky

 A – SPRÁVNÁ VELIKOST

Aby prádlo dobře sedlo, je nezbytné znát svoji orientační velikost u konkrétní značky. Každý výrobce bohužel šije podle vlastních parametrů a tak se může snadno stát, že u různých značek můžete mít jinou velikost. Pokud práci se svinovacím metrem nezvládnete sama, pozvěte si na pomoc kamarádku nebo jiného pomocníka :-)

1. Měření POD PRSY – změříme obvod hrudníku pod prsy, nejlépe PŘI VÝDECHU a hlavně v jemně vyztužené podprsence BEZ DALŠÍHO OBLEČENÍ / to zapříčiní, že se změříme opravdu POD PRSY  a ne až na žebrech/, obvod musí být měřen NAPEVNO,  vůbec se nebojte utáhnout / abyste to utažení metrem dobře cítily /  - především dámy, co mají velké poprsí. Dbejte na to, aby metr nebyl na zádech prověšený, ale aby šel kolem těla vodorovně a pevně hrudník obepínal.  Nezapomeňte, že obvod každé podprsenka či plavek  časem trošku povolí  a my přece chceme, aby nám seděly stále výborně. Naměřenou hodnotu dosaďte do tabulky " obvod pod prsy". Podprsenka musí jít zapnout pevně na poslední háček, protože každý obvod časem trošku povolí. Je potřeba mít možnost stále kam dotahovat, aby byl obvod pěkně pevný. V opačném případě by držela váhu prsou ramínka, záda by se sunula nahoru, prsa by padala dolů a ze správné podprsenky by se stala ta „nepohodlná“, kdy si musíte neustále něco upravovat a popotahovat.

2.  Měření PŘES PRSA – pro získání správné míry se měříme v mírně vyztužené podprsence, nikdy bez ní. Svinovacím metrem obkroužíme hrudník přes prsa, tam, kde jsou nejplnější, tzn. přes bradavky. Metr musí být opět přiložen vodorovně bez jeho prověšení na zádech, stůjte rovně, s rukama volně podél těla. Tuto míru určujeme naopak v nádechu, lepší je mít košíček o kapku větší  v období menstruace se prsa většinou trošku zvětší a pak by mohla být podprsenka malá. Dle tohoto rozměru správně určíte orientační velikost košíčku.

Po důkladném změření a zapsání naměřených hodnot, si ve velikostní tabulce příslušné značky najdeme svoji orientační velikost.

B – VÝBĚR PRÁDLA

Naměřeno máme a přichází ta lepší část, vybrat prádlo :-) . Je potřeba si říct, jakou podprsenku vlastně hledáte. Má být vyztužená, jen s kosticí, bez kostice, push up? Hodně otevřená, nebo naopak uzavřenější? K jakému účelu si podprsenku pořizujete? Má být na sport, nebo má dělat krásný dekolt do spole-čenských šatů? Jakou barvu hledáte? Vip-pradlo.cz má všechno prádlo až do velkých velikostí.

C. ZÁSILKA DORAZÍ…. CO DÁL

V první řadě si obsah balíčku pořádně prohlédneme, překontrolujeme dodané zboží a velikost podle naší objednávky a pokud je vše v pořádku, můžeme se vrhnout na zkoušení. Není to tak banální, jak se na první pohled zdá, jen polovina žen si podprsenku obléká správně.

Krok 1 – Protáhněte ruce ramínky podprsenky.

Krok 2 – Lehce se předkloňte tak, aby vám prsa hezky zapadla do košíčků a poté si zapněte háčky (zapínáme vždy na poslední háček, tzn. nejvolnější obvod). Pokud se vám špatně zapíná podprsenka vzadu, můžete také zapnout háčky nejprve vepředu, podprsenku přetočit a opět se mírně předklonit, aby i zde prsa zapadla do košíčků a následně nasadíte ramínka.

Krok 3 – prso shora uchopíme  a druhou rukou stáhneme kostici trochu směrem dolů a dozadu.  Popotáhneme zapínání podprsenky směrem dolů tak, aby bylo ve vodorovné poloze.

KROK 4 – pokud si zkoušíme podprsenku poprvé, tak nesmíme zapome- nout na úpravu ramínek. Ramínka nás nesmí řezat a zároveň by neměla padat. Nastavte je tedy tak, aby se vám pod ramínko vešly zhruba dva prsty.

Podprsenku máme oblečenou, prsa jsou hezky srovnaná v košíčcích a je potřeba zkontrolovat základní body:

1. Obvod – měl by být dostatečně pevný už při zapnutí na první háčky. Každý materiál časem trošku povolí a je potřeba mít kam obvod utahovat. Správný obvod poznáte tak, že by jste pod něj bez potíží měla za- sunout 2 prsty, ne víc. Je lepší zvolit obvod těsnější, aby podprsenka mohla plnit svou podpůrnou funkci. Správně by totiž 80 % váhy prsou měl držet pevný obvod a 20% zajišťují ramínka. Pokud tomu tak není, prsa padají gravitací dolů, obvod se vzadu sune nahoru a veškerá váha prsou tak přechází na ramena. Spousta žen si pak stěžuje na bolest hlavy, šíje, zádových svalů.

2. Hloubka košíčku – určitě znáte efekt „dvojitého prsa“. Když nemáte v košíčku dostatek místa, prsa vám začnou přetékat ven. Okraj podprsenky pak prso “ přepůlí“ a pod oblečením to nevypadá zrovna pěkně. V tomto případě doporučujeme větší velikost košíčku.

3. Šířka kostice – kostice by měla lemovat prso a končit na úrovni podpažní jamky. Měla by celé prso obejmout, v žádném případě se do něj zarývat či způsobovat odřeniny a otlaky na prsní tkáni. V dlouhodobějším horizontu by to mohlo mít nepříjemný dopad na zdraví ženy.

4. Ramínka – ramínka se nesmí zařezávat ani z ramen padat dolů. Padání ramínek se dá zamezit buď jejich utažením nebo svorkou, která ramínka vzadu spojí. Pokud se ramínka zařezávají, znamená to, že je obvod příliš velký a váhu prsou drží právě ramínka podprsenky.

Je potřeba zvolit pevný obvod – přenést váhu na obvod a pokud jste majitelkou většího poprsí, je dobré zvolit ramínka širší, případně použít speciální polštářky pod ramínka. Jestliže cítíte bolest, zkontrolujte, zda nejsou ramínka utažena až příliš, když tak povolte.

A přichází poslední fáze – v podprsence nebudete jen stát, ale budete v ní provádět běžné činnosti, takže neváhejte a zvedněte ruce, zavažte si boty, popoběhněte, poskočte si. Také se v podprsence posaďte a prověřte, že Vás příliš neškrtí, vsedě se nám obvod zdá těsnější a řada žen má sedavé zaměstnání, proto je nutné i toto prověřit.

Jak si správně sama vyzkoušet tu správnou podprsenku najdete na tomto krátkém videu ZDE.

A proč nakupovat na eshopu: www.vip-pradlo.cz?

– v klidu a pohodlí si můžete zboží prohlédnout a vybrat

– nabízí velký výběr velikostí, střihů, značek na jednom místě

– máte k dispozici kvalitní servis a odborné poradenství, v poradně rádi zodpoví Vaše dotazy

– většina zboží je skladem s dodací lhůtou do 2 pracovních dnů

– perfektní střihy, kvalitní materiály, klasické modely i módní novinky v široké velikostní škále

– jistota výměny zboží a vrácení peněz

A pokud by jste si ani teď nevěděla rady, zavolejte nebo napište do poradny vip-pradlo.cz. Rádi Vám s výběrem pomůžou. Je možné zaslat i své foto v podprsence, kterou již nosíte. Může to být nápomocné hlavně v určení správného střihu. Pokud podprsenka ve všech bodech obstála a líbí se Vám, máte vyhráno, našla jste ten pravý kousek.