Péče o spodní prádlo

Máte nové spodní prádlo? Nezáleží na tom, zda je krajkové, sportovní, praktické, nebo naopak hodně sexy, vždy je z materiálu, o který je třeba pečovat. Přečtěte si následující tipy, které prodlouží funkčnost a barevnost vašeho spodního prádla.

Praní prádla v pračceOšetření: praní v ruce je nezbytností, která by měla být dodržována. Prádlo pereme v umyvadle při teplotě vody 30 stupňů Celsia v pracím prostředku na jemné prádlo, bez bělidla. Prádlo nenecháváme dlouho namočené (přes noc), jemně vypereme a vymácháme v čisté vodě bez použití aviváže.

Některé prádlo (sledujte návod na údržbu přímo od výrobce) lze také prát v pračce. Používáme program na jemné praní prádla (30 stupňů Celsia) a zásadně použijeme sáček na praní prádla v pračce. Ani prádlo v pracím sáčku nenecháváme dlouho pod tíhou ostatního mokrého prádla v pračce. Předejdeme tak zatrhání jemné tkaniny prádla, deformaci košíčků, případně vypadnutí kostice. Spodní prádlo nežehlíme.Poté jemně tlakem vymačkáme vodu, nekroutíme, abychom nepoškodili kostice a nepromačkali košíčky. Pak košíčky jemně vymodelujeme do původního tvaru a necháme volně proschnout. Nesušíme na prudkém slunci ani v bubnové sušičce.

Skladování: Ve svém prádelníku skladujte podprsenky s bezešvými košíčky volně rozložené. Nezatěžujte je jiným prádlem ani jinými předměty (například na cestách). Košíčky nepřehýbejte jeden do druhého. Jakmile dojde ke „zkrabatění“ výztuže bezešvého košíčku, již nejde narovnat a podprsenka se znehodnotí

Jak prodloužit životnost podprsenek?

Pokud košíčky podprsenky přeložíte, nenávratně poškodíte jejich výstuž. Šetrného způsobu praní můžete dosáhnout pomocí tzv. koule na praní podprsenek

Stačí každý košíček umístit do jedné z polovin prací koule a kouli zajistit proti otevřením zacvaknutím. Jedině tak můžete prát podprsenky šetrně v pračce a zároveň nepoškozovat jejich výplň a kostice. V kouli lze prát i plavky nebo kalhotky z jemných materiálů a krajek, které by se mohly v pračce poškodit.