Bambusové vlákno

V posledních letech lidé všech věkových kategorií kladou důraz na to, z jakých materiálů se skládá jejich oblečení, do kterého se odívají. Při výběru materiálů se většinou jedná o pocitovou záležitost. Velmi důležitou roli hraje také roční období, ve kterém daný šat hodláte nosit. U spodního prádla je obzvlášť velmi důležité dávat pozor na to, co si na své intimní partie obléknete. Zkusme na chvíli zapomenout na syntetické materiály a bavlněné výrobky a podívejme se blíže na materiál s příměsí bambusových vláken s obsahem složky "BAMBOO KUN".

Když se vám poprvé dostane do rukou, případně rovnou na tělo výrobek z bambusového vlákna, tak vás na první kontakt s ním překvapí jeho jemnost a přirozená pružnost. Prádlo je na těle velmi pohodlné, příjemné, jemné a opravdu velmi pružné. Snadno se přizpůsobí křivkám vašeho těla.

Při styku s pokožkou se nemusíte bát negativních reakcí. Lidé s citlivou pokožkou jistě ocení fakt, že bambusové vlákno pochází z bambusů, které se pěstují na bambusových farmách a to bez použití umělých hnojiv, či pesticidů. Při vědeckém výzkumu bylo prokázáno, že bambusové vlákno má své přirozené antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti, které tuto rostlinu chrání před plísněmi a bakteriemi. Výzkum prokázal, že bambusové vlákno má stejné vlastnosti jako sama rostlina a přítomnost bambusového vlákna dokáže přirozeně zničit až 70% nežádoucích bakterií.  

Spodní prádlo s obsahem bambusového vlákna má vynikající antibakteriální vlastnosti. Uvádí se, že bambusové vlákno dokáže eliminovat až 70% nežádoucích bakterií a tudíž i vzniku nepříjemných pachů. Prádlo je tedy vhodní i pro aktivní lidi a sportovní využití. Prádlo je odolné proti nepříjemným pachům i po dlouhodobém nošení a opakovaném praní.

Výrobky s bambusovým vláknem mají také velmi dobré termoregulační vlastnosti. Dokáží také velmi dobře vyrovnávat teplotní rozdíly a spolupracovat s vaším tělem. Materiál má čtyřikrát větší savost než bavlna a dokáže odvádět nadbytečnou vlhkost. Při teplém počasí dokáže bambusové vlákno udržet o 2-3 stupně nižší teplotu než bavlna. V chladném počasí naopak příjemně zahřívá. Udržuje tedy pro pokožku stabilnější prostředí a nevysušuje ji.

Výroba bambusového vlákna je mimo jiné ekologickou záležitostí. Při zpracování se nepoužívá žádná chemie a vlákno je získáno patentovanou technologií přímo z bambusu. Druh bambusu, který lze použít pro výrobu kvalitního vlákna je pěstován na specializovaných farmách. Velká část rostliny se využívá pro zpracování. Odpadová část bambusových rostlin je schopná rychlého rozkladu a proměny na půdní humus. Jelikož je bambus při vhodných podmínkách schopen dorůst až jednoho metru své výšky denně, jedná se o rychle obnovitelný a zcela přírodní zdroj.

Prádlo s bambusovým vláknem se nedoporučuje žehlit, bělit ani sušit v bubnové sušičce, nebo chemicky čistit. Maximální teplota při praní by neměla přesáhnout 40°C

V našem e.shopu naleznete jak dámské prádlo, tak pánské prádlo a s příměsí vláken BAMBOO KUN.