Menstruační kalhotky - spolehlivý pomocník našich dní

Menstruační kalhotky - spolehlivý pomocník našich dní

 

 

Menstruace je přirozenou součástí života žen. Každá z nás ji snáší jinak a obvykle se těší, až toto pravidelné měsíční období skončí. Stejně tak, jako se během ní potýkáme s různě velkými bolestmi, používáme i rozdílné pomůcky. Nejčastěji se jedná o vložky a tampony, ale v poslední době jsou velmi často používané kalíšky a menstruační kalhotky. Právě poslední jmenované se těší velké oblibě, ale stále se kolem jejich používání množí mnoho otázek.

Když se řekne menstruační kalhotky

Jednou z výhod menstruačních kalhotek je, že na první pohled je téměř nemožné je rozeznat od kalhotek obyčejných. Proto se ale přímo nabízí otázka, jak je tedy možné, že nás dokáží ochránit během menstruace? Odpověď není složitá, jelikož mají nepropustné savé jádro, a díky tomu zajišťují nejen komfortní pocit při nošení, ale také potřebný pocit sucha. 

Můžeme se na kalhotky v době menstruace spolehnout?

Na menstruační kalhotky je opravdu možné se spolehnout, ale i zde platí - důvěřuj, ale prověřuj. Jelikož každá žena má menstruaci jinak silnou, je nutné k tomu přihlédnout i u kalhotek. Výrobci přímo uvádí, že vás kalhotky spolehlivě ochrání až 12 hodin v kuse a pro lepší orientaci v nabídce rozlišují i způsob použití, tedy jestli jsou vhodné na denní nebo noční nošení, nebo pro jak silnou menstruaci se hodí. V případě, že si při silném krvácení nejste jisté jejich neprotečením, jsou i účinnou pojistkou, například k tamponu.

Jak se starat o menstruační kalhotky?

Dalším velkým plusem kalhotek je to, že nevyžadují žádnou speciální péči. Jednoduše je po použití stačí ručně proprat ve studené vodě nebo v pračce na 40 °C v závislosti na materiálu. Následně necháte kalhotky volně uschnout a jsou opět připraveny k použití. 

Když si pořizujete menstruační kalhotky, je lepší si koupit alespoň 2 – 3 kusy. Můžete zvolit nejen rozdílné varianty dle síly menstruace, ale i různorodé vzory. Ano, pořízení menstruačních kalhotek je sice v daný okamžik větší investice, ale když si cenu srovnáte s jednorázovými pomůckami, tak se vám cena velmi rychle vrátí.

Výhody menstruačních kalhotek

• Vypadají jako běžné kalhotky, takže si nikdo ani nevšimne, že jsou určené pro ochranu během menstruace

• Jsou ideální pro běžné aktivity i během sportu

• Ženy ochrání až na 12 hodin v závislosti na síle krvácení

• Jsou pohodlné, jejich rychleschnoucí látka odvádí vlhkost od pokožky a díky hygienické vrstvě odstraňují zápach

• Není nutné se bát alergických reakcí, které někdy pociťujeme u nošení vložek a tamponů

• Snadno se udržují

• Používají se opakovaně, což má pozitivní vliv na životní prostředí

Každé z nás vyhovuje něco jiného, ale určitě se shodneme, že nejdůležitější je, abychom se během menstruačních dní cítily co nejpříjemněji a bezpečně. Kdo ví, třeba to dokáží splnit právě menstruační kalhotky. Za nás stojí minimálně za vyzkoušení, co myslíte?