Obchodní podmínky

Všeobecná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě www.vip-pradlo.cz. Podmínky vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího (provozovatel, dodavatel) a kupujícího (zákazník, spotřebitel). Podáním závazné objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito Obchodními podmínkami, jakož i reklamačním řádem, a že s nimi souhlasí.

Dodací podmínky

Většina zboží, které je zařazeno v naší aktuální nabídce, je skladem. Expedování skladového zboží je zpravidla do 24 hodin. Pokud bude objednávka doručena do 12:00 hod., bude zásilka odeslána ještě téhož dne. V případě výpadku konkrétní velikosti ze skladových zásob je tato velikost u daného produktu stažena z nabídky a termín dodání bude kupujícímu sdělen na základě informací obdržených od dodavatele.

Záruka a reklamace

Na prodávané zboží je poskytována záruční doba 24 měsíců pro spotřebitele dle Občanského zákoníku. Postup při reklamaci zboží řeší reklamační řád.

Dopravné

Při nákupu nad 1500 Kč / 55 Euro dopravné zdarma. 

 • Osobní odběr Strážnice (adresa níže) – ZDARMA
 • Osobní odběr Hodonín (adresa níže) – ZDARMA
 • Zásilkovna při platbě převodem (ČR i SR) 50 Kč / 1,84 Eur
 • Zásilkovna při platbě dobírkou (ČR i SR) 63 Kč / 2,4 Eur
 • GLS při platbě převodem (pouze ČR) – 69 Kč
 • GLS při platbě dobírkou (pouze ČR) – 97 Kč
 • Česká pošta při platbě převodem (pouze ČR) – 81 Kč
 • Česká pošta dobírkou (pouze ČR) – 81 Kč
 • PPL při platbě převodem (pouze ČR) – 100 Kč
 • PPL při platbě dobírkou (pouze ČR) – 124 Kč
 • GEIS SK při platbě převodem (pouze Slovensko) – 4,00 Eur
 • GEIS SK dobírkou (pouze Slovensko) – 5,00 Eur
 • Slovenská pošta při platbě převodem (pouze Slovensko) – 4,50 Eur
 • Slovenská pošta dobírkou (pouze Slovensko) – 5,50 Eur

Čísla bankovních účtů pro bankobní převod

 • 1917000277/0100 KB Česká republika
 • 2628750631/1100 TB Slovenská republika

 

Při platbě platební kartou vám budou přičteny 2% z hodnoty objednávky.

Adresa odběrných míst:

Prodejna Fantasy, Dolní Valy 248, Hodonín 695 01 (pěší zóna naproti OD CENTRUM)

Fantasy Italia s.r.o., areál firmy Šohaj, Úprkova 678, Strážnice 696 62

Výměna zboží

Pokud potřebujete jinou velikost, zboží vám vyměníme. Účtováno vám bude pouze poštovné a balné.

Jak postupovat?

Balíček zašlete do 14 dnů v krabici (nikoli v obálce) doporučeně zpět na adresu:

VIP-PRADLO.CZ
Fantasy Italia s. r. o.
areál firmy Šohaj
Úprkova 678
696 62 Strážnice 

Odstoupení od smlouvy 

Spotřebitel může v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb. Obchodního zákoníku do 14 dnů odstoupit od smlouvy. Prodávající je povinnen po řádném obdržení nepoškozeného zboží včetně nepoškozeného obalu zboží s kopií účtenky  vrátit a to nejpozději do 14 ti dnů od přijetí zásilky na bankovní účet kupujícího. Dodavatel není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky spotřebiteli dříve, než mu spotřebitel zboží v řádném a nepoškozeném stavu doručí. Prodávající si vyhrazuje právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. V případě, že kupující žádá o výměnu zboží nebo vrácení peněz je povinnen výrobek navrátit zpět bez známek používání, nepoškozený a v původním obalu spolu s kopií účetního dokladu, který obdržel při nákupu zboží. Na fakturu prosím poznačte, za jakou velikost, nebo zboží požadujete vrácené zboží vyměnit.

Nemožnost odstoupení od smlouvy ze strany spotřebitele 

Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy za podmínek uvedených v ust. § 1837 písm. d) zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, týkající se dodávky zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu (personalizace zboží). V případě přizpůsobení zboží osobním potřebám klienta a dle jeho přání, není možno od smlouvy v souladu s ust. § 1829 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, odstoupit v zákonné 14-ti denní lhůtě. 

Za zboží poškozené při přepravě v důsledku nevhodného obalu nelze požadovat finanční náhradu ani jej nelze vyměnit. Dorazí-li zboží poškozené, nebude zasláno zpět kupujícímu, ale bude do 14 dnů od vyrozumění připraveno k vyzvednutí kupujícím v centrálním skladu, tj. na adrese:

VIP-PRADLO.CZ
Fantasy Italia s. r. o.
Areál firmy Šohaj
Úprkova 678
696 62 Strážnice

Dárkové poukázky

Dárková poukázka se hradí platbou předem na účet. Kupující dárkovou poukázku obdrží v elektronické podobě na svou e-mailovou adresu. Lze jí zaplatit jakékoliv zboží z nabídky e-shopu. Dárkovou poukázku nelze vyměnit za finanční hotovost a je třeba ji vyčerpat v plné výši. Její platnost je 60 dnů od zakoupení.

Podmínky ochrany osobních údajů

Osobní údaje, které jste nám poskytl/a nebo které jsme o vás získali v rámci návštěvy našich internetových stránek www.vip-pradlo.cz  jsme získali za účelem zpracování osobních údajů je především plnění kupní smlouvy, vedení stavu vašeho zákaznického účtu, dodání zboží a plnění zákonných povinností plynoucích z odpovědnosti za vady (případné reklamace). Provozovatel a dodavatel tohoto e.shopu (dále jen sprvávci) jsou oprávněni zpracovávat osobní údaje po dobu nezbytně nutnou ke splnění účelu uvedeného v předcházející větě. Máte práva  dle §§ 11 a 21 a násl. zákona  č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů tj. zejména že máte právo přístupu k osobním údajům a právo na opravu nepřesných osobních údajů, blokování nesprávných osobních údajů, jejich likvidaci, atd.. V případě pochybností o dodržování Vašich práv v oblasti ochrany osobních údajů se můžete na správce obrátit se žádostí o nápravu či vysvětlení. Osobní údaje mohou být případně zpracovány na základě pověření správce dle § 6 zákona č. 101/2000 Sb., tzv. zpracovateli, u kterých správce vždy zajistí adekvátní podmínky ochrany Vašich osobních údajů. Poskytnutí osobních údajů ve výše uvedeném rozsahu je pro realizaci uvedeného účelu plnění smlouvy a odpovědnosti za vady nezbytné. Při zpracování osobních údajů pro marketingové účely, nabízení výroků a služeb a zasílání obchodních sdělení, máte všechna výše uvedená práva s tím, že souhlas pro uvedené účely je zcela dobrovolný a můžete jej kdykoli odvolat písemně na adrese správce a pro zasílání obchodních sdělení e-mailem i v rámci každého obchodního sdělení, které Vám od nás e-mailem přijde. Vaše osobní údaje mohou být zpracovány po dobu do odvolání vašeho souhlasu, který stvrzením obchodních podmínek udělujete.

Reklamační řád

Všeobecná ustanovení

Tento reklamační řád v souladu s ustanovením zákona č. 40/1964 Sb. občanského zákoníku v platném znění (dále jen „občanský zákoník“) a zákonem č. 634/1992 Sb., (Zákon o ochraně spotřebitele), upravují způsob a podmínky reklamace vad zboží a uplatnění nároků ze záruky uplatněné spotřebitelem.

Reklamační řád se vztahuje na reklamace vad zboží, které je v záruční době, nebo se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

Záruka

Na všechny výrobky je poskytována záruční doba dle zákona, tzn. 24 měsíců. Pokud se na výrobku objeví vada v záruční době, zašlete výrobek spolu s dodacím listem nebo jiným dokumentem prokazujícím zakoupení zboží v našem obchodě (nebo jeho kopii), uveďte popis vad a požadovaný způsob řešení reklamace. V ostatních případech bude reklamace řešena v souladu se zákonem. Záruka se nevztahuje na zboží, u něhož vypršela dnem uplatnění reklamace záruční doba. Dále na opotřebení zboží vzniklé obvyklým užíváním. Za vadu nelze považovat ani změnu materiálu úměrnou délce užívání ani závady způsobené nesprávnou údržbou a nešetrným užíváním. Reklamace bude vyřízena do 30 dnů ode dne uplatnění.

Rozpor s kupní smlouvou

Pokud se vada projeví v prvních 6 měsících od převzetí, považuje se za vadu, která existovala již v době převzetí věci, pokud se neprokáže opak, nebo to neodporuje povaze věci. V takovém případě má kupující právo volby řešit odstranitelnou vadu mimo standardní záruční opravu i výměnou věci za novou. Není-li takový postup možný, má kupující nárok na přiměřenou slevu, nebo může od smlouvy odstoupit.

Doručení vadného nebo jiného zboží

Pokud obdržíte jiný výrobek, než jaký byl v objednávce, nebo obdržíte výrobek vadný, zašlete nám jej zpět nepoužitý, nepoškozený a v původním obalu spolu s dodacím listem (nebo kopií) a popisem vad. Výrobek vám bezplatně vyměníme. Při zasílání zvolte vhodný obal, aby nedošlo k poškození při přepravě. Reklamované zboží doručuje kupující na adresu centrály dodavatele na vlastní náklady.

Informační oznámení 

„Od 1.3.2017 podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

Ostatní ujednání

Registrovaný zákazník má nárok na slevu ve formě připsaných bonusových bodů za každý dokončený nákup v e.shopu vip-pradlo.cz.  Dokončeným nákupem se rozumí transakce, která byla již zaplacena a platba za objednané a dodané zboží byla doručena k rukám, či na bankovní účet dodavatele. Při stornu, či částečnému stornu objednávky, se příslušná výše bodů z bodového konta kupujícího opět odečte. Naspořené body lze uplatnit jako platidlo při nákupu sortimentu v e.shopu vip-pradlo.cz. Stav konta naspořených bodů může kupující vidět po přihlášení do svého účtu, kde je aktuální stav bodů uveden.

Sleva se však neuplatňuje na slevové kupóny a peněžní výhry. 

Provozovatel e-shopu

FANTASY ITALIA s.r.o.
Národní třída 3654 
695 01 Hodonín 
IČO: 25524488